OPPO 2020’de yerel yatırımlarını sürdürecek

OPPO Türkiye Genel Müdürü Weijian Zhou, OPPO’nun Türkiye pazarında hangi aşamadan nereye geldiğini ve markanın 2020’deki yol haritasını paylaştı.

ANDROID Hit: 4096 / Yorum: 0 / 31 Aralık 2019 14:08
OPPO 2020’de yerel yatırımlarını sürdürecek
-A +A

Dünyanın lider akıllı telefon markalarından OPPO, bir yıl önce adım attığı Türkiye pazarında yükselişini sürdürüyor. OPPO olarak 2019’da gelmek istedikleri noktada olduklarını belirten OPPO Türkiye Genel Müdürü Weijian Zhou, 2020'de çıkacak yeni modeller ve diğer yeni nesil ürünlerle ilgili bilgiler verdi.
 
2019’un başında kullanıcılarla buluşmaya başladıklarını, kısa sürede güzel tepkiler aldıklarını ve Türkiye'nin OPPO’yu sevdiğini ifade eden Weijian Zhou sözlerine şöyle devam etti: "OPPO’nun RX17 Pro, RX17 Neo ve AX7 akıllı telefon modelleriyle girdiğimiz pazarda hızlı bir şekilde kendimize yer bulmaya başladık. Mayıs 2019’da çıkan ilk Reno serimiz tasarım, fotoğraf, performans ve bağlantı özellikleriyle büyük beğeni topladı. Reno ürün ailesi OPPO’nun daha dinamik, hareketli ve genç yüzünü kullanıcılarımıza gösterdi.”
 
“Global tecrübelerden yerel stratejilere”
OPPO’nun Türkiye’de yeni hamleler yapacağı zaman global dünyadan gördüklerini referans alıp, hizmet verdiği sınırlarda yerel bir stratejiyle ilerlediklerini ifade eden Weijian Zhou, bu kapsamda başarılı şarkıcı Sıla ile iş birliği yaptıklarını söyledi. Weijian Zhou kampanyanın etkisi hakkında şu bilgileri paylaştı: “Yeni A Serisi 2020 modellerimizi duyurmak için OPPO’nun Avrupa bölgesinde ilk defa yerel bir kampanya yaptık. OPPO merkez yönetimi bize güvendi ve yerel kampanyamız için destek verdi. Bildiğiniz gibi Sıla ile bir reklam kampanyası yaptık ve güzel tepkiler aldık. Kampanyamızın etkisi sayesinde OPPO’nun ismi daha çok duyulmaya başladı. Bugün OPPO denildiğinde ‘Kamerası güzel olan telefon’ cevaplarını almaya başladık. Son olarak yeni Reno2 serisi kullanıcılarla buluşurken, biz yine yerel reklamlarla devam etmek istedik. Bu kez Sıla’nın yanı sıra Didem Soydan, Hakan Kurtaş ve Uraz Kaygılaroğlu gibi ünlü isimlerle iş birliği yaptık. Yeni kampanyamızın hikâyesini Türk edebiyatının büyük şairi Orhan Veli’nin şiiri üzerinden kurguladık. Orhan Veli ismi ilk defa bir marka ile yan yana geldi. Bu açıdan kendimizi çok ayrıcalıklı hissediyoruz. Bundan sonra yapacağımız tüm projelerde de bu ülkenin değerlerini sahiplenerek yolumuza devam etmek istiyoruz.”
 
OPPO olarak 2019’da en doğru adımları attıklarını ve bu doğru adımların da en iyi sonuçları beraberinde getirdiğini belirten OPPO Türkiye Genel Müdürü Weijian Zhou, “2020’de daha iyi ürünler getirerek, iş ortaklarımız ile daha iyi ilişkiler kurarak istediğimiz sonuçlara ulaşacağız” dedi.
 
Reno 3 ve Reno 4 serileri geliyor
Weijian Zhou'nun paylaştığı bilgilere göre OPPO 2020'de; Reno 3, Reno 4 serileri ile A Serisi 2021 modelleri gibi pazara damgasını vuracak yenilikçi ürünleri kullanıcılarla buluşturacak. OPPO yeni modellerin yanı sıra akıllı ve hızlı bağlantı teknolojilerine, 5G'ye olan yatırımlarını güçlü bir şekilde sürdürecek.
 
“2020'de 5G alanında bir dönüm noktasına daha ulaşacağız”
5G teknolojisini farklı bir boyuta taşıyacaklarını anlatan OPPO Türkiye Genel Müdürü Weijian Zhou, sözlerine şöyle devam etti: “5G teknolojisini dünya çapında sahipleniyoruz. 2019'da Swisscom, Ericsson ve Qualcomm ile birlikte stratejik ortaklık kurarak ‘5G Landing Project’i gerçekleştirdik. Bu iş birliği kapsamında Avrupa’nın ilk 5G bağlantılı telefonu olan OPPO Reno 5G’yi piyasaya sürdük. Türkiye'de ise iş ortaklarımızdan Turkcell, 5G altyapısı üzerinde yaptığı hız testini ilk kez OPPO Reno 5G ile gerçekleştirdi. 2020'de 5G alanında bir dönüm noktasına daha ulaşacağız. OPPO olarak, DSS (Dinamik Spektrum Paylaşımı) teknolojisini destekleyen ilk küresel akıllı telefon markası olduk. 2020’de DSS’nin etkin olduğu 5G akıllı telefonu piyasaya sürmeyi planlıyoruz. Bu konuda iş ortaklarımız Ericsson, Qualcomm, Swisscom ve Telstra ile birlikte çalışıyoruz. DSS teknolojisi, operatörlerin mevcut 4G ve 5G frekans spektrumlarından ve ağlarından yararlanmalarını sağlarken, 5G hizmetlerinin küresel dağıtımını hızlandırıyor ve 5G deneyimini daha geniş ölçekte yaşatıyor. Daha istikrarlı, kesintisiz ve hızlı 5G bağlantısı ve dolayısıyla daha iyi bir kullanıcı deneyimi bizi bekliyor olacak. 5G teknolojisi Türkiye’de kullanılmaya başlandığında OPPO kullanıcılarına bu hizmeti vermek için hazır olacak.” 
 
Akıllı saatler, akıllı kulaklıklar ve AR gözlükleri kullanıcılarla buluşacak
2020’de OPPO’nun dünya teknoloji sektöründeki algısını değiştirmeye hazırlandıklarını vurgulayan Weijian Zhou, “OPPO artık sadece bir telefon firması olmayacak” dedi. Weijian Zhou, OPPO'nun 2020 vizyonunda yer alan akıllı saatler, akıllı kulaklıklar, AR gözlükleri gibi çeşitli akıllı cihazların dünya lansmanıyla birlikte Türkiye’ye de geleceğini sözlerine ekledi.

Anahtar Kelimeler : oppo,
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
2012 Byte Dergisi tüm hakları saklıdır Haber Yazılımı Haber Scripti