Google Hands Free uygulamasını yayınladı

Google, geçtiğimiz Mayıs ayında tanıttığı 'Hands Free' mobil ödeme uygulamasını kullanıma açtı.

ANDROID Hit: 1749 / Yorum: 0 / 22 Mart 2016 12:07
Google Hands Free uygulamasını yayınladı
-A +A

Google, geçtiğimiz Mayıs ayında düzenlenen Google I/O etkinliğinde görücye çıkardığı mobil ödeme uygulaması Hands Free'yi iOS ve Android platformları için yayınlandı. Uygulamayı akıllı telefonlarına indirecek olan kullanıcılar, cihazlarını ceplerinden çıkarmadan ödemelerini gerçekleştirebilecekler. 

Engadget'ta yer alan habere göre Google, yayınladığı yeni ödeme uygulamasıyla ile kullanıcıların kasada ödeme yaparken telefonlarını kasada bulunan sistemlere doğru uzatma zorunluluğunu ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

Google Hands Free'nin çalışma prensibinden söz edecek olursak, uygulama ilk olarak kullanıcıların Wi-Fi ve Bluetooth ile konumlarının doğruluyor. Daha sonra kasada fotoğrafları çekilen ve baş harf eşleşmesi yapılan kullanıcılar, bu işlemlerin tamamlanmasının ardından ödeme işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. 

Ödeme sistemini geliştirmek için önemli bir çaba sarfeden Google, bu doğrultuda Hands Free uygulamasını hayata geçiriyor. Bu noktada Apple gibi şirketlerle kendi ödeme sistemini geliştirme konusunda önemli bir rekabet içerisinde bulunan Google, hali hazırda San Francisco'da test ettiği uygulama ile birlikte ödeme sistemini bir adım daha öteye taşımayı amaçlıyor.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
2012 Byte Dergisi tüm hakları saklıdır Haber Yazılımı Haber Scripti