Activision, Infinity Ward'u Bitiriyor mu?

Oyun dünyasını şok eden bir gelişme dün gece saatlerinde ortaya çıktı ve Activision CEO'su Bobby Kotick, Infinity Ward'un kurucusu olan iki kişiyi işten çıkarma nedenlerini açıkladı.

OYUN Hit: 1013 / Yorum: 0 / 28 Aralık 2012 10:40
Activision, Infinity Ward'u Bitiriyor mu?
-A +A

"Call of Duty serisinin sonu yavaş yavaş geliyor mu?" sorularını akıllara getiren bir  gelişme geçtiğimiz yıllarda yaşanmış ve firma  Infinity Ward'un iki kurucusu Jason West ve Vince Zampella'nın işlerine son vermişti.

İkili Infiniy Ward'un kurucuları olarak serinin en iyi Call of Duty oyunlarının üretilmesinde büyük katkı sağlamıştı ve Call of Duty serisinin bugünkü başarısını yakalamasını sağlayan insanlar olarak biliniyorlardı.

Bu işten çıkarma haberinin ardından Infinity Ward'da işler pek de değişmemişti aslında. En son Modern Warfare 2'nin yapımında yer alan ikilinin ardından Modern Warfare 3 piyasaya sürülmüş ve bir önceki oyunun satış rekorunu kırmayı başarmıştı.

Activision CEO'su Bobby Kotick de konuyla ilgili olarak konuşarak, "verdiğiniz tüm parayı alıp, kontratlarını iptal ederek 40 çalışanınızı çalmaya çalışan insanlar hakkında ne yapılması gerekiyorsa onu yapmıştık." dedi.

Yani ikiliyi çalışanlarını çalmakla suçlayan Kotick, Infinity Ward'da Jason West ve Vince Zampella olmadan da işlerin rahat yürüdüğünü, kendileri açısından ikilinin Electronic Arts'ın saflarına geçmiş olmasının bir önemi olmadığını belirtti.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
2012 Byte Dergisi tüm hakları saklıdır Haber Yazılımı Haber Scripti